Język zmiany kluczem do sukcesu w gabinecie specjalisty
Webinar: Język zmiany kluczem do sukcesu w gabinecie specjalisty
Zapraszamy na webinar „Język zmiany kluczem do sukcesu w gabinecie specjalisty”
z cyklu „Psycho dla dietetyka”, tym razem przyjrzymy się relacji z klientem, która opiera się na odpowiedniej komunikacji wykorzystując język zmiany!
Zmiana stylu życia na zdrowy zaczyna się już na pierwszej wizycie, ma miejsce w głowie klienta, który jest gotowy na zmianę i czuje się zmotywowany. Dowiedz się jak przekuć tę gotowość w działanie! Skuteczna i trwała zmiana jest możliwa tylko dzięki partnerstwu i twojemu wsparciu, również, a może zwłaszcza w tym w jaki sposób rozmawiasz z klientem! Wykorzystaj siłę języka zmiany i ducha dialogu motywacyjnego w pracy dla sukcesów twoich klientów i własnej satysfakcji z pracy.
Webinar skierowany jest przede wszystkim do dietetyków oraz specjalistów ds. żywienia, ale również do trenerów, lekarzy i profesji, w których czynniki psychologiczne mają znaczenie w prowadzeniu opieki nad klientem.
Dobry specjalista dietetyk w pracy z klientem indywidualnym musi zwrócić uwagę na 3 podstawowe kwestie, którymi dysponuje:
- Wiedza
- Doświadczenie
- Komunikacja
Śmiem twierdzić nawet, że komunikacja jest jednym z najważniejszych czynników. Oczywiście wiedza to podstawa, by pomagać a nie szkodzić. Pracując zawodowo trzeba jednak cały czas się dokształcać, w zakresie dietetyki, która wciąż ma za sobą nowe odkrycia i ciekawe badania, w zakresie medycyny i wpływu diety na schorzenia z jakimi trafiają do nas pacjenci oraz z zakresu psychologii, która może stoi na solidnych podstawach teoretycznych, ale wciąż pojawiają się nowe narzędzia, metody opracowane na podstawie tych filarów.
Komunikacja, czyli to o czym zdarza nam się zapomnieć. Sfera, nad którą musimy pracować w większości samodzielnie posiłkując się teorią czy webinarami podobnymi do tego. Nawiązanie odpowiedniej relacji z klientem wydaje nam się czymś marginalnym, bo przecież chodzi o skuteczną pomoc z wykorzystaniem mojej wiedzy. Mamy tendencje do przyjmowania roli eksperta, który wszystko wie najlepiej. Takie podejście budzi lęk i co najgorsze blokuje klienta, który przestaje być szczery. Przez to cały proces naszego działania rozciąga się w czasie i nie jest tak skuteczny.
„Dialog Motywujący to oparty na współpracy, zorientowany na cel sposób komunikowania się, zwracający szczególną uwagę na język zmiany. Ma on w zamierzeniu umocnić motywację i zobowiązanie do osiągnięcia konkretnego celu przez wydobycie oraz zbudowanie u osoby jej własnych powodów do zmiany w atmosferze akceptacji i współczucia.”
Język zmiany. O motywacji, zaangażowaniu i chęci do zmiany świadczy język jakim posługuje się klient. Dzięki sposobowi komunikacji możemy odczytać jakie tempo wprowadzania zmian możemy zastosować oraz czy klient charakteryzuje się dużym lękiem przed zmianami, czy jest w gotowości. Mobilizujący język zmiany. Zostaje uruchomiony kiedy ambiwalencja dotycząca zmiany kieruje się w stronę podjęcia działania. Język podtrzymania w przeciwieństwie do języka przygotowania i mobilizacji utrzymuje klienta w stanie ambiwalencji. Klient na siłę próbuje utrzymać status quo. „Próbowałam i nie sądzę bym mogła zrezygnować ze słodyczy”. „Po prostu nie mam czasu na ćwiczenia”. „Mam dosyć diet”.
Na webinarze powiemy sobie:
- o pracy w duchu dialogu motywującego i zachodzących w trakcie procesach,
- jak odpowiednio nawiązać relację z klientem,
- z jakich narzędzi korzystać w komunikacji,
- czym charakteryzuje się język zmiany,
- jak wzmacniać język zmiany i motywować klienta,
- jakie zadawać pytania, a których unikać,
- jak reagować na język zmiany
Dowiedz się: dlaczego taniec, a nie zapasy?
ZAREJESTRUJ SIĘ
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ